Olemme saaneet riveihimme lähes kymmenen uutta asiantuntijaa. Joukossa on sekä pitkänlinjan huippuasiantuntijoita että tuoreita talentteja.
Lääketukkukauppatiimi
Vahvaa asiantuntemustaan lääketukkukauppatiimiin tuo teollisuusfarmasian tohtori Jaana Hautala. Jaanalla on monipuolinen kokemus lääketeollisuudesta koti- ja ulkomailla, Fimeasta sekä työskentelystä lääkealan konsulttina.
Lääketukkukauppatiimissä on aloittanut lisäksi farmaseutti Kristian Mikander.
Market Access-tiimi
Market Access -tiimissä on aloittanut proviisori Sofia Parviainen, joka on aiemmin työskennellyt hinta- ja korvattavuustehtävissä Oriolassa.
Myyntilupatiimi
Myyntilupatiimissä on aloittanut farmaseutti ja biotieteiden maisteri Eva Eloranta. Ruotsinkielisellä Evalla on 15 vuoden kokemus myyntilupatöistä pohjoismaisesta näkökulmasta. Hän siirtyi DRA:lle Sandozilta ja on työskennellyt myös Orifarmilla myyntilupatöissä.
Vahvistusta myyntilupatiimiin tuovat myös artwork-koordinaattoreina aloittaneet farmaseutti-tradenomi Jenni Rantala sekä uunituore farmaseutti Krijesa Vuciterna.
Kieli- ja viestintätiimi
Kieli- ja viestintäpalveluissa on aloittanut kaksi projektiassistenttia, farmaseutti Olivia Sinnemaa ja farmaseutti Emilia Eriksson.
Toivotamme kaikki uudet asiantuntijat tervetulleeksi DRA:n huipputiimiin!